top of page

Jaunauces pilī top filma “Kur vedīs ceļš”

   Jaunauces pils, stallis un parks ir pārtapis filmas “Kur vedīs ceļš”  uzņemšanas laukumā. Filmas notikumi risinās 1885. gadā kādā baltvācu  barona muižā, kad “Īsi pirms paredzētajām kāzām Eva no muižas pazūd.  Aizdomās par nolaupīšanu tur latviešu skrīveri Miku, un pazudušos  jauniešus sāk meklēt barona rokaspuiši, vietējie žandarmi un citi spēki,  katrs savu mērķu vadīti”*.

   Daudz kas tiek pielāgots un papildināts, lai vide atbilstu filmas  scenārijam. Pils piebraucamo ceļu grezno vareni vārti, asfalts nokaisīts  smiltīm, vārnu ķeramies tīkli uzstādīti, pils dīķa salā top kapsēta,  uzradušies vareni  ‘granīta” pieminekļi, izrakts kaps, zārks sarūpēts…

Stallis ticis pie steliņģiem, dažādām zirglietām un zirgiem.

   Pilī savestas mēbeles, paklāji, trauki, svečturi un citi interjera  priekšmeti, lai trīs pils telpas pārtaptu par barona Tīsena  apartamentiem. Žēl, ka mums nav naudas par ko atpirkt mēbeles un pēc  filmēšanas tās tiks aizvestas. Tur ir dažas mēbeles, kas ļoti labi  iederas mūsu interjerā! Piemēram, ampīra stila krēsli un galds, šaha  galdiņš. Arī mūsu lielais sienas pulkstenis filmēsies, šķiet vienīgais  no mūsu interjera priekšmetiem.

   Pils terase kļuvusi “plika”, jo novākts vīnstīgu apaugums, zudušās margu balustrādes pēkšņi uzradušās…

23 gadus jaunais režisors Matīss Kaža pavasarī pēc Jaunauces pils  stenda “Tenisa spēlētāji 19. gadsimta beigās” apskates teica: “Jūs ietekmējat scenāriju! Filmā būs aina ar tenisa spēlēšanu.” Žēl, ka mūsu  atjaunotais muižas laika tenisa laukums netiks filmēts,  jo no tā nevienā rakursā neredz pili, tāpēc improvizēts tenisa laukums ir  ierīkots rundālē pils priekšā.

   Bērnu dārza telpās iekārtota grimētava un ģērbtuve, kurā tiek posti aktieri  Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Egons Dombrovskis, Andris Keišs, Inese Kučinska, Agnese Cīrule, Niklāvs Kurpnieks, Toms Veličko, Jānis Skutelis un Žanete Zvīgule sešpadsmitgadīgās Evas lomai.

Režisors statistu lomās apstiprināja arī trīs jaunaucniekus, diemžēl  darba dēļ neviens uz filmēšanu plānotajos datumos netiek. Slikti, ka nav  masu skati, kurā varētu vietējie iedzīvotāji filmēties.

Jaunaucnieki, vēl nezinot, kas tiks filmēts, jokoja, ka uzņems  Hičkoka šausmu filmas “Putni” turpinājumu “Putni 2”, jo pils logos  rēgojās melni putni, citi apgalvoja, ka taps seriāla “Sarkanais mežs”  jaunā sezona, jo Agnese Cīrule būšot…

Filmēšanas vietu menedžere Sintija Heine teica, ka interesenti drīkst  skatīties kā tiek filmēti ārskati, pils teritorija nav pārvērsta par  geto, lai arī lielais ceļš satiksmei ir slēgts. Galvenais – netrāpīties  kadrā un nemaisīties pa kājām filmēšanas grupai.

Interesanti vērot filmēšanas grupas rosīšanos – tas ir komplicēts  organisms, ko veido dažādu nozaru radošas personības, kuram jāstrādā kā  pulkstenim un gala rezultātā jātop aizraujošai filmai.

Dažas sižeta līnijas zinu, bet laikam nedrīkstu izpaust. Zinu, ka Agnese Cīrule būs sliktā meitene, Kaspars Znotiņš sliktais, Egons Dombrovskis arī sliktais. Būs līķis. Laikam labais…Tiks modināts mironis…

* Citāts no raksta Nacionālā kino centra mājas lapa.

18a.jpg
bottom of page