top of page
Foto_šaurs.jpg

izglītības programmas

Jāpiesakās pa tālruni 26014296

2_edited.jpg
IMG_4174_edited.jpg

nodarbība
“Jaunauces pils kultūras mantojums laiku lokos”

Programma “Latvijas skolas soma”

Joma: Kultūras mantojums, vēsture, vizuālā māksla,  arhitektūra

 

Nodarbības gaitā skolēni iepazīstas ar valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa, klasicisma pērles - Jaunauces pils vācbaltu un padomju matojumu. Namam ir divi stāsti: par laiku, kad pils bija barona Ropa ģimenes māja, un laiku, kad namā darbojās skola.

 

Nodarbībā ir četras daļas, kurās skolēni iepazīstas ar pili un tajā esošajām ekspozīcijām.

 

Papildinātās realitātes digitālā ekspozīcija "VĀRTI" iepazīstina ar Jaunauces baronam Ropam piederošo izcilo mākslas darbu kolekciju, kurā bijuši arī Rafaela un Leonardo da Vinči darbi. Ar planšetēm skenējot marķierus, var iepazīties ar mākslas darbiem un muižniecības  19. gs. balles dejām 3D formātā.

 

Darbnīca "Restaurators" sniedz ieskatu kupolzāles griestu gleznojuma  atjaunošanas gaitā un restauratora profesijā, jo pilī notiek restaurācijas darbi.

 

Radošā darbnīca "Siluets" piedāvā iepazīt muižniecības izklaides, sniedzot ieskatu un pamatiemaņas siluetu griešanā. 

 

Pilī atrodas arī ekspozīcijas "Gģe u vas sporķivnij zal?" un "Fizikas / ķīmijas kabinets", kas iepazīstina ar padomju laika skolu.

 

Nodarbības ilgums: 90 min

Mērķauditorija: 4. – 12. klašu skolēni,  

optimālais dalībnieku skaits: 5- 20 skolēni.

IMG_4142_edited.jpg

Spēle “Izlaušanās”

Atraktīva un izzinoša spēle muižas pārvaldnieka mājā. Spēles dalībnieki tiek ieslēgti, lai iegūtu atslēgas kodu, jāveic 10 uzdevumi. Pildot dažādus uzdevumus, Jūs ielūkosieties nama vēsturē – laikā, kad  tā bija mantu klēts, bet pēc pārbūves kļuva par dzīvojamo namu, kurā dzīvoja interesantas personības.  Ēkā starpkaru Latvijā bijis cietums, padomju periodā - skolotāju dzīvokļi, zēnu internāts, klases, bērnudārzs, ēdnīca…

Tas ir ceļojums laikā.

 

Spēles ilgums 45 min +

Mērķauditorija: skolēni, jaunieši, ģimenes ar bērniem, vecpuiši, seniori u.c. Optimālais dalībnieku skaits: 5 - 15 personas.

Spēle pieejama no 1. maija līdz 1. novembrim.

123-05.jpg
Izlaušanās spēle
bottom of page