top of page
Foto_šaurs.jpg

EKSPOZĪCIJAS

1_edited.jpg

PAPILDINĀTĀS REALITĀTES DIGITĀLĀ EKSPOZĪCIJA “VĀRTI”

19. gadsimtā Jaunauces pilī bija izcilākā tā laika mākslas kolekcija Kurzemes guberņā – 84 vecmeistaru gleznas, t.sk. Rafaela, Leonardo da Vinči darbi, tēlnieka Bertela Torvaldsena darinātie marmora krūšutēli, un citu izcilu meistaru darbi.

Kolekcija piederēja baronam Teodoram fon der Ropam. Mākslas darbus iegādājās  viņa dēli -  astoņpadsmitgadīgais  Teodors un divdesmit divus gadus jaunais Ferdinands Romā un Parīzē mācību ceļojuma laikā no 1801. līdz 1806. gadam. Daļa darbu zuduši 2. pasaules kara laikā, citi skatāmi Eiropas muzejos.

Pis zālē notika krāšņas balles, kurās dejoja arī mašiši un piecsoļu valsi.

Izmantojot aplikāciju “VĀRTI”, skenējot marķierus, var apskatīt gleznas, krūšutēlus un senās dejas 3D formātā.

Pap.realitāte

MUIŽNIECĪBAS APĢĒRBS

Neliela tērpu kolekcija iepazīstina ar 1833., 1915. gada balles tērpiem un 1903. gada sporta apģērbu. Katrs tērps ir ar patiesu stāstu no barona Ropa ģimenes dzīves Jaunauces pilī.

IMG_2311.jpg
IMG_4186_edited.jpg

Skolas sols”

Neliela ekspozīcija, ko veido bijušās Jaunauces skolas dažādu laiku soli. Sēžot solā, kādā pats kādreiz sēdējis, ikviens apmeklētājs kļūst sentimentāls un ir gatavs rakstīt diktātu, rēķināt uzdevumus, vingrināties glītrakstīšanā…

„Fizikas un ķīmijas kabinets”

Piedāvājam apskatīt īstu padomju skolas fizikas un ķīmijas kabinetu, kurā ir viss kā pirms gadiem piecdesmit – mēbeles, mācību līdzekļi, pat smarža tā pati. Ja nesteidzaties, varat izpildīt laboratorijas darbus fizikā vai ķīmijā…

IMG_4160_edited.jpg
IMG_4147_edited.jpg

"Gģe u vas sporķivnij zal?

Uzzināsiet, kas, kad un kāpēc šo jautājumu uzdeva Jaunauces pilī un kādas tam bija sekas. Varēsiet šaut ar gaisa šauteni, rāpties pa virvi un lēkt pār "āzi".

"Kinotelpa 1970"

Pils pažobelē rādīts kino! Esam atjaunojuši aparatūru un piedāvājam noskatīties 16 un 8 mm filmas no pils kolekcijas vai noskatīties savas līdzpaņemtās, sen filmētās filmas.

IMG_4177_edited.jpg
bottom of page