top of page

Jaunauces pils dzegu restaurācija

     Martā saņemta laba ziņa! Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) piešķīrusi finansējumu Jaunauces pils dzegu glābšanas darbiem no Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas. Lai arī iedalītie 5000.00 EURO ir tikai piektdaļa no nepieciešamās summas, esam priecīgi, ka varam uzsākt dzegu labošanas darbus. Sāksim ar pils ziemeļu fasādes frontonu.  Zudušo un bojāto dzegu fragmentu atjaunošana būs “piņķerīgs” darbs: profilu šablonu izgatavošana, atliešana, montāža, plaisu aizpildīšana un tērauda elementu kracēšana u.c. Restaurācijas darbus veiks SIA “Koka ēka” līdz 1. jūlijam restauratora Edgara Purviņa uzraudzībā.

    Kopš agrārās reformas 1920. gadā, kad pils bijušajam pils īpašniekam baronam fon der Ropam tika atsavināta,  dzegas nav remontētas. Dzegu stāvoklis būtiski pasliktinājās pēc jumta kārniņu seguma atjaunošanas, kad ūdens teknes netika pareizi nolīmeņotas.  Pili projektējot, arhitekts, kura vārdu nezinām, izmantojis  sešus profila veidus, kas ēkai piešķir elegantu klasicisma stila izskatu.

Pieteikumu finansējuma saņemšanai sagatavoja biedrība “Mēs – Jaunaucei”. Biedrībai ir pils īpašnieces - Saldus novada pašvaldības pilnvarojums organizēt  Jaunauces pilī restaurācijas darbus.

 

Projekta vadītāja Inguna Balcere

LOGObiedrība.jpg
download (1).png
dzegas_stuuris.JPG
bottom of page